piątek, 12 listopada 2010

Maciuś ma ciężko chore serduszko.

Maciej Spychała
ma 5 lat
* Wada serca - Przewlekła niewydolność serca (CHF)
Maciuś przyszedł na świat przez cesarskie cięcie. Rodzina przeżyła wielką radość z powodu jego narodzin. Zaraz po urodzeniu nastąpiły problemy, często płakał, co tłumaczono kolkami, nie chciał pić mleka i dlatego wiele razy je zmieniano, słabo przybierał na wadze. Rodziców to bardzo niepokoiło, lecz lekarze twierdzili, że nie ma powodu do zmartwień.
W grudniu 2005 pierwszy raz poważnie zachorował, miał infekcję dróg oddechowych. Podczas badań lekarzy zaniepokoił słaby oddech. Wtedy dopiero wykryto u Maćka szmery w sercu i po tygodniowym pobycie w wągrowieckim szpitalu trafił na badania echa serca do kliniki w Poznaniu.
Po badaniu okazało się, że serduszko jest bardzo chore, zapadł "wyrok" - dwunapływowa pojedyncza komora, przełożenie wielkich pni tętniczych, zwężenie i niedomykalność zastawki płucnej. Niewydolność serca.
Dzięki tej chęci życia, dziś Maciek jest z nami. 20 stycznia 2006 wypisano go do domu. Od tamtego pamiętnego dnia minęły już 2 lata.
Teraz Maciuś jest pod stałą opieką kardiologów i rehabilitantów. Niestety rozwojowo jest opóźniony o jakiś rok i tylko rehabilitacja może mu pomóc nadrobić stracony czas.
Lekarze zaplanowali dla chłopca jeszcze dwie operacje, lecz po ostatnim cewnikowaniu serca stwierdzono że ma zbyt wysokie ciśnienie tętnicze w płucach, co nie kwalifikuje Maćka do kolejnego zabiegu... MUSI CZEKAĆ...
Zdrowie Maciusia jest marzeniem, o które warto walczyć.
Choroba naszego synka pochłania wiele naszych wyrzeczeń życiowych jak i finansowych. Nasza ośmioosobowa rodzina utrzymuje się z zasiłków rodzinnych, oraz prac dorywczych ojca rodziny, który również ostatnio podupadł na zdrowiu.
Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
nr konta:
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem: darowizna na pomoc i ochronę zdrowia Spychała Maciej
Blog: http://maciuss1.blog.onet.pl/
Fundacja: http://www.dzieciom.pl/3903
Nasza-Klasa: http://nasza-klasa.pl/profile/15990889
Link1: http://www.gloswagrowiecki.pl/html/18_tylko_artysci_nie_zawiedli.html
Link2: http://www.naszemiasto.pl/5112.html
Link3: http://leszno.naszemiasto.pl/wydarzenia/912453.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz