niedziela, 30 grudnia 2012

Pomóż mi stanąć na własnych nóżkach

Karolek Kulka urodził się 17 marca 2010 roku.
Przez 7 miesięcy rozwijał się prawidłowo, dwa razy miał ciężkie zapalenie płuc i ostre zapalenie oskrzeli. Gdy miał 10 miesięcy usłyszeliśmy od neurologa dziecięcego - Dziecięce Porażenie Mózgowe. Obecna diagnoza - niedowład kończyn dolnych, zespół napięcia mięśniowego ze spastycznością czterokończynową, hemiplegię, bezdechy i epilepsja.Najgroźniejsze dla chłopca są bezdechy. Czasami bardzo trudno jest nad nimi zapanować. Najtrudniejsze są noce, kiedy Karolek bardzo często się budzi i przestaje oddychać. Dlatego jego mama, Pani Magda, stara się przez cały czas czuwać przy nim i być na posterunku. Jak sama przyznaje, nie jest łatwo.
Karolek jest bardzo pogodnym chłopcem.
W chwili obecnej chłopczyk ma 2 latka.Ze względu na trudności z poruszaniem się, chłopiec, pomimo usilnych prób przemieszczania się, często upada. Każdy kolejny upadek, przy próbie wstawania, kończy się dla niego bezdechem i epilepsją.
Karolek ma również potworne bóle nóżek, dlatego potrzebna jest mu duża ilość masaży oraz ćwiczeń obniżających napięcie mięśniowe. Dzięki intensywnej rehabilitacji siedzi chwiejnie, raczkuje, nie chodzi, bardzo mało mówi.Mama chłopca w miarę swoich możliwości stara się zapewnić synowi domową rehabilitację (jej miesięczny koszt to ok. 600 złotych). Często jeździ również z Karolkiem do neurologa dziecięcego w Jarocinie, a także do ortopedy i okulisty. Raz w miesiącu chłopiec ma wizytę u logopedy i psychologa
Marzeniem Pani Magdy jest pojechać z synem na turnus rehabilitacyjny, który daje wielkie szanse na to, że Karolek będzie mógł zacząć chodzić. Niestety, rodziny nie stać na wyjazd, gdyż jego koszt jest zbyt wysoki jak na możliwości finansowe Pani Magdy. To 4200 złotych. Mama chłopca wierzy w to, że jej syn kiedyś postawi swoje pierwsze kroki. Jak na razie, pozostaje jej wiara. Karolek porusza się na wózku inwalidzkim, a także na kolankach, pełza i raczkuje.Chłopczyk potrzebuje stałej opieki neurologicznej, logopedycznej. Mama Karolka wychowuje samotnie trójkę dzieci. Koszty leczenia, rehabilitacji, pampersów czy też dojazdów do poradni specjalistycznych przewyższają jej budżet. Zwracam się do osób dobrego serca o pomoc dla Karolka. Od państwa dobrego serca zależy przyszłość chłopca.
Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać choćby tę symboliczną złotówkę, można to uczynić wpłacając darowizny na konto: FUNDACJA POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM „SŁONECZKO”
SPÓŁDZIELCZY BANK LUDOWY ZAKRZEWO ODZIAŁ ZŁOTÓW
Nr Konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
z dopiskiem: na leczenie i rehabilitację Karola Kulki 406/K
Blog Karolka: http://mamakarolka.blogspot.com/
Znajdziesz mnie także tu: http://pomocnamama.pl/?id=apelpomocdlakarola
http://www.siepomaga.pl/f/pomocnamama/c/635

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz