środa, 22 czerwca 2011

Walczmy o życie Misia

Michałek Romaniuk ma dopiero 5 lat i od 2,5 roku zmaga się z ciężką chorobą nowotworową - neuroblastomą.
Los nie był dla naszego Misia łaskawy od początku ,od pierwszych chwil jego istnienia.... Gdy byłam w ciąży z Michałkiem lekarz stwierdził, że ciąża nie rozwija się prawidłowo. Padła diagnoza jakiej żadna matka oczekująca na swoje ukochane maleństwo nie chciałaby usłyszeć - ciążą martwa! Skierowanie do szpitala, przygotowanie do zabiegu i ostatnie USG, które miało potwierdzić diagnozę. Ale serduszko biło, nasze maleństwo żyje i rozwija się prawidłowo! Dalej ciąża przebiegała wzorcowo.

Michałek urodził się zdrów, ale tu los rzucił nam kolejną kłodę pod nogi, wielkie zmartwienie dla naszej rodziny. W 3 miesiącu życia naszego syneczka lekarz oznajmił nam, że Michałek jest niewidomy. Znów rozpacz, wyjazdy do lekarzy, specjalistyczne badania. Dzięki Bogu diagnoza znów okazała się kolejny raz błędna. Michałek ma zdrowe oczy.

Gdy nasz Misio skończył 2,5 roczku trafił do szpitala z objawami wirusowego zapalenia jelit. TEN DZIEŃ ZMIENIŁ CAŁE NASZE ŻYCIE. Po wykonaniu szpitalnych badań diagnoza zabrzmiała dla nas jak wyrok NEUROBLASTOMA - ciężki złośliwy nowotwór. Modliłam się by i ta diagnoza okazała się błędem, złym snem, nocną marą ...niestety tym razem tak się nie stało. Cały świat runął nam na głowę, straszne myśli, ból.

Paskud w ciele Misia jest tak rozległy, że prawdopodobnie nic więcej zrobić się nie da... Jest progresja choroby z rozległym zajęciem układu kostnego... Lekarze z Kliniki w Lublinie zrobili co w ich mocy... Konieczna jest konsultacja Michałka w Klinice w Kolonii.
W razie zgody niemieckich lekarzy będziemy potrzebować dużo pieniędzy. Za dwa pierwsze tygodnie leczenia będziemy musieli zapłacić około 20 tys. Euro... (popr. 21.06 - po otrzymaniu kosztorysu wiemy już, że konsultacja z diagnozą kosztuje około 10 tys. euro)
Błagamy o pomoc! Każda złotóweczka, każdy grosik jest bardzo ważny! To bardzo nierówna walka - pomóżmy Im ją wygrać! Musimy ją wygrać!!! 

Kochani, zapadła decyzja -  Michał z rodzicami pojedzie na konsultacje do Kolonii...  Mamy już  szacunkowy kosztorys z kliniki. Profesor F. Berthold zatrzyma Misia u siebie na około 2,5 tygodnia i zrobi mu wszystkie badania na nowo... Będą to kompleksowe badania… Koszt całości to około 10.000 euro - ale tak jak piszę, to koszt szacunkowy... Ostateczny rachunek będzie zrobiony po wykonaniu badań…
Do tego dochodzi koszt przejazdu, wyżywienia  i noclegu na miejscu…

Kochani, jeśli Kolonia podejmie się leczenia (za co trzymamy kciuki z całych sił) będziemy potrzebowali przeogromnych pieniędzy...
 Subkonto Misia:
Bank Zachodni WBK
20 1090 2040 0000 0001 0887 3169 z dopiskiem dla MichałkaKRS: 0000298436 Do wpłat zagranicznych: IBAN: PL 20 1090 2040 0000 0001 0887 3169 SWIFT - BIC: WBKPPLPP Fundacja z Usmiechem
ul. Paderewskiego 11/39
25-001 KIELCE
dopisek: DLA MICHAŁKA 
Blog Michałka: http://www.michalekromaniuk.blogspot.com/
Blog w j.angielskim: http://www.urgent-appeal.blogspot.com/ 
Blog w j.niemieckim: http://hilfe-michael.blogspot.com/ 
Pokoik Misia na forum LS:http://www.ludzie-serca.pl/forum/index.php?board=87.0 
Michałek w fundacji: http://www.zusmiechem.free.ngo.pl/?michal,86 
Michałek w mediach: http://tvp.info/raport-z-polski/wideo/21062011-1510/4640230
Misio na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=G3pokWr3BYc
http://www.youtube.com/watch?v=bMn4nw4BRS8


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz